Mayans just kidding

Autor: Kornélia Liščinská | 8.12.2012 o 19:11 | Karma článku: 4,12 | Prečítané:  411x

Minule som (kde inde ako na facebooku) čítala dobrý vtip. „Ak chcete prežiť koniec sveta, príďte na Slovensko. Tu sme dvadsať rokov pozadu“. Mám rada vtipy zo života, hoci sú také pravdivé a vo väčšine prípadov až smutné.

 

Nad čím som sa však zamyslela bol fakt o očakávanom konci sveta. Dvadsiaty prvý december sa nezadržateľne blíži a niektorí z nás to neprežívajú vôbec a iní zasa aj za tých prvých.

Keď som sa asi pred týždňom opýtala spolubývajúceho ako je na tom s bakalárkou sucho mi odvetil „Začnem ju robiť až po 21. decembri. Čo ak náhodou neprežijeme? Potom by to bola strata času". Na jednej strane fajn, drží sa hesla čo môžeš urobiť dnes odlož na pozajtra a máš dva dni voľna, no na druhej strane wtf? Akože vážne si niekto pripúšťa možnosť že neprežije? Veď zlá burina predsa nevyhynie, tak čoho sa bojíme/te? J (rozumej keep smile)

Existujú aj takí, u ktorých nie je celkom zjavný zámer. Rozpoznáte ich podľa toho, že sa s celou rodinou, zhruba tak dvadsať osôb, vyberú do obchodného centra a nakupujú vianočné darčeky ako diví. Ako keby to mali byť ich posledné Vianoce. Alebo práve naopak, správajú sa úplne bežne, tak, ako každý rok a vôbec neriešia nejaký koniec sveta. Pri tejto hlbokej úvahe mi napadá aj pieseň od Petra Nagya kde sa spieva „spievaj tak jak poslednýkrát miluj tak jak poslednýkrát skús žiť tak jak poslednýkrát veď možno dnes si tu poslednýkrát" . . . Ale dosť bolo sentimentu.

No a čo že končí nejaký mayský kalendár. Každý rok mi ten, čo mám na stole oznamuje koniec roka, ale nerobím si z toho ťažkú hlavu, lebo viem, že mi Orange pošle nový. Navyše keď sme už veriaci (čo azda väčšina z nás) tak by sme mali vedieť, že smrťou sa len začne večný život v raji s Bohom.

Takže v každom prípade je všetko zlé na niečo dobré. Hoci neviem na čo (ak by koniec sveta predsa len nastal, lebo niekedy aj z motyky vystrelí) by boli dobré tri roky (u tých starších dokonca päť) na výške a titul nikde. Ale to už je (možno budúcim) námetom na ďalší článok.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?