Pokiaľ ide o lásku nemožno sa pýtať prečo

Autor: Kornélia Liščinská | 14.12.2012 o 18:58 | (upravené 14.12.2012 o 19:17) Karma článku: 6,55 | Prečítané:  636x

Ani na ako dlho a ako veľmi. Alexej Wronskij mal pravdu keď toto Anne povedal. Pýtame sa, aby sme dostali odpovede. No niekedy, keď dostaneme takú, ktorú sme nečakali, alebo ktorá nespĺňa naše predstavy si povieme, že sme sa radšej nemali pýtať. Sme sklamaní no neuvedomujeme si, že ak nás niekto nemiluje tak, ako by sme chceli ešte neznamená, že nás nemiluje najviac ako vie. Niekedy sa tiež vraví na „hlúpu otázku hlúpa odpoveď“. Prečo milujem? Jednoducho som sa tak rozhodla.

Láskou sa nazýva to, čo nás priťahuje k osobe, na ktorú keď si spomenieme zacítime teplo pri srdci a chuť ju dlho objímať. Pokiaľ ide skutočne o lásku, mali by sme sa riadiť iba srdcom. Rozum, ten nám nikto nedá ani nevezme, ten budeme vždy mať. No pre lásku je potrebné urobiť všetko. Všetko, čo srdce chce a po čom túži. Veď práve srdce nás vedie na ceste životom ďalej a ďalej...

V normálnom živote sprevádzanom láskou skoro vždy čakáte pád. A keď príde, máte pocit, že vám niekto pošliapal po srdci. Že je rozbité na márne kúsky. Vtedy padáte a padáte. No keď dopadnete, rozum vás opäť postaví na nohy. Potom si uvedomíte, že ste iba urobili všetko preto, aby ste dostali to, po čom vaše srdce túžilo. Rozmýšľať o tom, čo by bolo keby...na to potrebujete hlavne bujnú fantáziu. No keby naozaj bolo keby, tak by ste nezažili všetky tie neopísateľné pocity, ktoré vás robia silnejšími. Nikdy by ste nezistili, akú má láska cenu, čoho všetkého sa treba pre ňu vzdať, čo všetko obetovať a čo všetko jej dokázať. Ohánať sa tým, že to nemalo cenu, to dokážu tak akurát slabosi.

...Anna sa kvôli láske vzdala manžela a syna, spoločenského postavenia a nakoniec aj tak skončila pod kolesami vlaku. Prehnané? Možno(záleží na uhle pohľadu). Keby bolo keby a Anna by sa správala ako vzorná manželka a milujúca matka, nikdy by nespoznala aká spaľujúca, vášnivá, zradná a podmaňujúca dokáže byť láska. Keby išlo iba o bohapustý sex, nepriznala by sa k milencovi a po tom, čo by okúzlenie vyprchalo by sa pekne krásne vrátila k manželovi. No Anna nebola slaboch. Jej srdce vedelo, prečo ju to ku grófovi ťahá. A to sa s dnešným chápaním lásky nedá ani len porovnať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?