Ako pri učení na skúšky nezošalieť

Autor: Kornélia Liščinská | 19.1.2013 o 22:14 | Karma článku: 4,86 | Prečítané:  1169x

Január je jedným z tých mesiacov, ktoré študenti nenávidia najviac. Nie len že je to mesiac po Vianociach, oddychu a ničnerobení, ale navyše je to aj mesiac skúškového obdobia v zimnom semestri. Toto obdobie je charakteristické najmä tým, že mladí ľudia idú doslova zošalieť. Ruku na srdce. Cez semester to (väčšinou) flákame a keď príde skúškové, podobá sa na film Noci s nepriateľom.

Zvládnuť kvantum učiva za pár dní je bez psychickej a niekedy aj fyzickej ujmy na zdraví nemožné. Stereotypné dni, keď ráno vstanem a prvé na čo myslím je, ako veľmi sa mi nechce opäť otvoriť skriptá a čítať si vety, ktoré sa určite dali napísať aj jednoduchšie, ale keďže sme na vysokej škole tak sú napísané zložito, mi už lezú krkom.  Gratulujem všetkým, ktorí dostali do vienka logiku a vedia si niektoré veci odvodiť, vydedukovať, pospájať a všakovako možne dať do súvislostí a tým sú uchránení od bifľovania. Čakanie na výsledok z utorkovej skúšky vo mne v sobotu večer prebúdza násilné sklony a vytáča ma kompletne všetko, čo sa nachádza v mojom okolí. Motivácia učiť sa na ďalšiu skúšku je nulová  a tým pádom sú nulové aj priebežné vedomosti. Zlievajú sa mi špecifiká televízneho vysielania so špecifikami televíznej spravodajskej tvorby . Tiež poteší vedomie, že sa otázka, ktorá mi najviac nejde do hlavy, vyskytla na každom doterajšom termíne.  Ako keby sa proti mne dohodli všetky vrchnosti sveta.

Ako teda pri učení nezošalieť a neosivieť? Jednoducho. Chodiť knihu do kúta, urobiť si ťahák, bomby, nafotiť si materiály do telefónu a modliť sa, aby niečo z toho klaplo. Ak ste však typ poctivého hrdinu, tak môžete skúsiť aj cvičenie. Hneď z rána ešte pred raňajkami to dosť pomáha.  Potom prechádzka na čerstvom vzduchu a hor sa opäť ku skriptám. Reset sa zíde vždy. Hlavne si treba pamätať, že ak nás na skúške vyhodia dverami tak sa vrátime oknom.  Máme predsa k dobru dva opraváky a keď ste extra sympatický tam vám dekan s radosťou vypíše nejaký ten čierny termín. Netreba zúfať a hádzať flintu do žita. Veď aj my, študenti, sme iba ľudia.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?