„Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahnu milosrdenstvo“

Autor: Kornélia Liščinská | 21.10.2014 o 14:54 | Karma článku: 3,74 | Prečítané:  418x

Paradoxy. Stretávame sa s nimi každý deň. Keď otvoríme chladničku s kopou jedla, no nie je v nej to, na čo máme chuť – „nič nie je na jedenie“. Vravíme „Verím ti“ no nezaobídeme sa bez upodozrievania a radšej si to aj tak preveríme. Odpúšťame, ale nedokážeme zabudnúť na spôsobenú krivdu. Chceme urobiť niečo prospešné, no príliš dlho nad tým váhame, až nakoniec neurobíme nič... Preto by som sa chcela pristaviť pri paradoxe, ktorý sa týka aj mňa a žien, ktoré tvrdia „nemám si čo obliecť“ no  sú nám k dispozícii dve preplnené skrine so šatstvom. 

Pred časom som sa rozhodla urobiť poriadok s oblečením. Mám dve skrine a po poslednom „upratovaní“ som zistila, že väčšinu šatstva nenosím. Veci sú mi buď malé, krátke, alebo už nie sú moderné. Rozhodla som sa teda, že šatstvo darujem charite. A vtedy nastal problém. Keď som prechádzala svetre, nohavice, roláky, blúzky a delila ich na kôpky „zíde sa“ a „charita“, zistila som, že na kôpke charita skoro nič nie je. Väčšinu vecí som len popresúvala z jednej skrine do druhej a to tak, že v celej jednej skrini som mala veci, ktoré nenosím ale „zídu sa“. Mne samozrejme. Tie veci volám „okolo domu“. Pravdou však je, že mám  iba pár vecí „okolo domu“ a tie striedam, takže šatstvo na kope „zíde sa“ prakticky nikdy nevyužijem a dobre to viem. Preto nechápem, prečo bol pre mňa taký problém povedať tým veciam zbohom.

Nakoniec som si pri modlitbe ruženca milosrdenstva spomenula na blahoslavenstvá. To, že sa ruženec modlievam je síce pekné, no krajšie by bolo, keby som skutok milosrdenstva (nahých odievať)  vykonala.

Spomenula som si aj na slová, ktoré mi povedala jedna múdra žena „ak máš v šatníku vec, ktorú si neoblečieš ako je rok dlhý, nemá tam čo robiť“. Pretože ak sa mi rok nezišla, tak sa mi nezíde ani ten ďalší a zbytočne  stojí v šatníku, keď ju môže nosiť niekto iný.

A tak som dnes vzala syna na prechádzku a veci, ktoré som na sebe rok nemala poputovali do kontajnera na oblečenie :-) 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?